Kariaultra Kayıt Formu http://bit.ly/2I6a1KU

KARİAULTRA Karia coğrafyasında alternatif turizme katkı yapmak için düzenleyeceğimiz ikinci etkinliktir. Karia medeniyetinin bıraktığı izlerin peşinde, bilindik turistik merkezlerinin arka bahçesinde, koyların mavisinden tepelerin yeşilliklerine, kıyıların turistik kasabalarından dağ köylerine, patikalardan, kumsaldan Akdeniz’den Ege’ye, geçmişten günümüze uzanan kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerle dolu bir yolculuğa çıkaran Kariaultra’da hem koşulacak hem de pedallanacaktır. Amacımız önümüzdeki yıllarda etap, etap karia coğrafyasının koşulabilecek yollarında koşarak Knidos’a ulaşmaktır. Göcekten başlayan kariaultra’nın 24 K etabı Dalaman Lissai’de, 50 K Dalaman Kalynda’da, 85 K etabı da Dalyanda son bulacaktır. Göcekten çıkışımız amacı ise Likya’dan Karia’ya selam götürmektir. Daha çok katılımcıya ulaşabilmek içindir. 26 ocak 2019 tarihinde Göcek’ te yarışımız başlayacaktır. 24 K, 50 K ve 85 K yarışımızda Dalamanın Kalynda, Krya, Lissai antik kentlerinden geçilecektir. Kariaultra da kişinin kendi sınırlarını test etmesi ve geliştirmesi amaç edinilmiş olup patika koşusu (dağ koşusu) özelliklerine uygun inişli çıkışlı bir rota hattında yapılacaktır. Parkurumuz asfalt veya stabilize yollarda, kumsal, toprak yollar ve patikalardan geçer. Parkurda uzun ve dik çıkışlar inişler, yer yer bozuk, kaygan, taşlık veya ıslak geçişler mevcuttur. Hava koşulları parkuru ağırlaştırabilir. Pedallayacak olan bisikletçiler 85 km yol gideceklerdir ve parkurun adrenelini yüksektir.

KariaUltra Rotası  http://bit.ly/2wtjiYe

 

 

 

 

Kariaultra Kayıt Formu http://bit.ly/2I6a1KU

11 yorum

 1. Yaş grupları arası çok açık. Tekrar değerlendirilmesi gereken bir konu. Tavsiyem 18_35 okey çünkü master başlangıcı zaten 35. Diğer yaş grupları 35-44. 45-54. 55-64 ve 65 üstü. İyi günler dilerim

  1. Author

   Günaydın Sayın Baskın;
   İlginiz ve öneriniz için teşekkürler. Paydaşlarımızla (Dalaman Belediyesi) gerekli çalışmalar yapılıp uygun görülürse öneriniz dahilinde düzenlemeye gidilecektir.

 2. KARİAULTRA BÜYÜLEDİ

  Karia Derneği 7 Ekim 2018 tarihinde karia medeniyetinin kalynda, krya ve lissai antik kentlerinin coğrafyasında düzenlendi. “Koş yada pedalla” sloganı ile 24 K – 50 K ve 85 K olarak projelendirdi.
  Etkileyici tarihi dokusu ve büyüleyici doğal güzelliği ile Tarihi Karia medeniyetini KariaUltra ile tüm ülkemize ve Dünyaya tanıtmak istiyoruz.
  Göcekten start alan kariaUltra’nın parkuru ise Göcek, Ayten koyu, osmanağa koyunu takip ederek patikalardan Dalaman ilçemizde bulunan antik kentlerimiz kalynda ve Krya’ya ulaştı. Kocalge bulunan Lissai antik kentinin üst kısımlarında ise tamamlandı. Bu yıl 24 K olarak gerçekleştirdiğimiz “KARİAULTRA”’ da erkeklerde birinciliği Alper Mertoğlu, ikinciliği Abdulkadir Tikici, üçüncülüğü Can Artam ve Bayanlarda ise birinciliği Cevriye Tunç Oturmaz kazandı. Sporcularımıza derneğimizin hediyesi olan madalya ve plaketleri takdim edildi.

  Karia derneği Başkanı Turan BULUT hem coğrafyamızı hem de karia medeniyetini tanıtmak amacı ile gerçekleştirdiğimiz KARİAULTRA amacına ulaşmıştır. Gelecek yılarda da aynı ve ekleyeceğimiz diğer parkurlarla devam edecektir. Karia coğrafyasında yapılan turizm yatırımı sadece yazın deniz, güneş, kum, olarak yerli ve yabancı turistlere hizmet vermesi düşünülmüştür. Yazın normal mevsim şartlarında herkes ziyaretçi olarak geliyor bölgemize. Ama yılın 6 ayı çalışan sektör diğer 6 ay atıl vaziyette bekliyor. Hepimiz projeler üretiyoruz ama cesaret edip gerçekleştirme denemelerimiz çok yavaş ilerliyor.
  Bilmeliyiz ki mevsim şartları değişti kışın bile güneş etkisini hissettiriyor ve denize girilebiliyor.
  Bir STK olarak karia derneği bir nebze olarak örnek olsun diye alternatif turizm katkıda bulunmak için sürdürülebilir etkinlikler yapmaktadır. Denizde bir damla olsa bile gelecekte herkes yapmaya cesaret edebilecektir.
  Tüm tanıtım etkinliklerimiz de turizm sezonunu uzatmak için mücadele vermekteyiz.
  KariaUltra etkinliğimize katılan sporcularımıza, ulaşımımızı sağlayan Dalaman Belediye Başkanı Sayın Muhammet Şaşmaz’a çok teşekkür ederiz.

 3. Bitiş noktalarından Göcek’e transfer sağlanacak mı?

  1. Author

   Evet sağlanacak. ama;
   Dalyan’da kalırsanız, çoğunluk orada kalacak. Tranferde zaman kazanırız.

 4. SELAMLAR.YAŞ GRUPLARI ARASI KAÇ TIR?

  1. Author

   ilk 1-2-3.
   40+
   50+
   60+ (Bu yaş grubu grup ilk defa bizim yarışımızda)

 5. 24 km koşusunda toplam yükseklik kazanımı kaç metredir.İlginiz icin teşekkürler.

  1. Author

   O konuda çalışmamız devam ediyor.

 6. Bir internet sitesi bulamadım, ekipmanlar demişsiniz, bunlar nerede yazıyor?

  1. Author

   Sporcularımız artık gerekli malzemeleri bildikleri için yazma gereği duymadık. Akdeniz iklimini düşünerek gerekli ekipmanları belirleyeceğinizi düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir