Ülkemizin en kaliteli oksijenine sahip her zaman serin ve rüzgarlı olan mükemmel bir coğrafyası datça’da yer alan tarihi Karia kentine götürmek istiyoruz sizleri. parkurumuzun bazıları zor.

Pedaldaşlarım etkinliğimizin katılımcı sayısı 100 kişidir. Arkadaşlar Datça’da kamp alanı bulmak çok zor. Yeterli geniş alan yok yada çok pahalı. Kamp yerlerimiz özel alanlar ve ücretli. Katılımcı Kamp sahiplerine kişi başı ödeyecektir. Çadır kuracağımız alanlarda 2 tuvalet (1 bay-1 bayan) ve duş vardır. Google map’ten baktığınızda Bağlarözünde bir işletme vardır. Çok bakir ve sessiz alandır. Her katılımcı gıda ve içecek ihtiyacını kendisi karşılayacaktır. Her yerde market vardır. İstenirse lokanta vardır. Tercih kendinindir.   DATÇA BİSİKLET FESTİVALİ ROTALARI http://bit.ly/2Gqgt9Z

Bu sakin ovabükü plajında denize girip güneşleyeceğiz

  27 Eylül – Datça karaincir özil kampingte toplanma ve kamp

28 Eylül – Ovabükü kamp alanımız

29 Eylül – Bağlarözü Kamp alanımız

30 Eylül – Datça’ya dönüş ve bitiş      

Bağlarözü sahil

 

 

 

 

27 Eylül 2018 Datçaya 10 km mesafede karaincir’de bulunan özil kampingte toplanacağız. ve bir gün konaklayacağız. Toplanma alanımız ve Bir kişinin Ücreti 25 TL.’dir. Dikakat edelim çadır başı değil kişi başı ücret işletmeye ödenecektir.

28 Eylül 2018 Reşadiye’de Feribota dönen kavşaktan Ovabükü’ne ve hayıtbüküne pedallıyoruz.

Bağlarözü kamp Alanı

  Toplam mesafe 1.Gün 16 km ama 4 km’lik dik bir rampa var. Coğrafyamız gereği bazı bölümler kolay olmayacak ama başaracağımıza eminim. Bildiğiniz mesudiye, palamutbükünde çadır konaklaması çok zor çünkü, her yer pansiyon boş alan yok. Bizde ovabükünde denize 500 metre mesafedeki alanda çadır kuracağız. Tuvalet ve duş var. Çadır kurma ücreti 15 lira. Sabah kahvaltısından sonra palamutbüküne güzel bir deniz manzarası ile ulaşıyoruz. Bir baştan bir başa geçiyoruz Palamutbükünü. 30 dakika mola. 29 Eylül 2018 Cumartesi  Yazıköyü geçtikten sonra vadinin içerisinden kolay bir tırmanışla Bağlarözü girişine ulaşıyoruz. Burada isteyen kamp kuracağımız alanımıza gider çadırını kurup deniz sefası yapabilir. Bağlarözü Kamp alanımız ile knidos 4 km’dir. İsteyende knidos’a pedallar.

Ovabükü’nü Palamutbükü’ne bağlayan kıyı yolundan pedallayacağız

  Bir tarafı deniz bir tarafı tarih olan Yoldan knidos’a ulaşıyoruz. Ziyaret etmek isteyen alana giriş yapabilir. Ücreti 10 lira. Fotoğraflı müze kartı var ise geçerli ise ücretsiz. Ziyaret sonu kamp alanımız bağlarözüne ulaşıyoruz. Kamp alanımız knidos yolundan ayrılan sahile giden toprak yol. Tek toprak yol burası yaklaşık 1 km. Kamp alanımızda ağaç az ama bu Datça sürekli serin bir yer. Sıcak olmaz, hep serin esen meltemi vardır. Çadır kurma ücretimiz 15 lira. Ücretler işletmeye tarafınızdan ödenecektir. 30 Eylül sabah kahvaltıdan sonra saat 10’da bağlarözünden Ilıcaya geri dönüyoruz. Tahsis ederler ise artçı arabamız olacak. Şimdiye kadar yardımcı oldular. Katılımcı Sayısı : 100 kişidir. Katılım ücreti : 50 TL’dir. Öncümüz yok. İsteyen istediği hızda gidebilir. Artçımız olacak. Teknik servis ekibimiz yok. İhtiyaç olması durumunda Sağlık ekibi acil 112 den istenecektir. Forma vermiyoruz, su vermiyoruz, öğle yemeği vermiyoruz. ama zamanı, mekanı, sohbeti ve huzur paylaşmayı vaat ediyoruz Tüm Bunları okuduktan sonra sorumluluk katılımcımıza aittir.   DATÇA BİSİKLET FESTİVALİ KAYIT FORMU http://bit.ly/2FHaMnD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir