18-20 Ağustos 2017 tarihinde Dalaman Belediyesi, Karia ve ÜniKamp paydaşlarımızla  ortaklaşa düzenlendiğimiz dalaman Sarsala koyundaki   Karia kampı etkinliğine 500 yakın doğa sever   misafirimiz katıldı.

Karia Derneği  “Muğla Valiliğinin 48-016-149 kütük numarası ile 16.06.2017 tarihinde kurulmuştur.Tarihi karia medeniyetinin sahip olduğu antik kentleri, kariayolu ayrıca az bilinen Kalynda, Krya, Lissa, Arymaxa, Ula geyik kanyonu ve Lydai antik kentlerinin tanıtımının yapılması ve alternatif sürdürülebilir turizme katkı yapmak için etkinlikler düzenlemek, sosyal sorumluluk projeleri üretmek amacı ile kurulmuştur. Karia coğrafyasının gizli hazinesi az biline antik kenti LYDAİ tanıtımı ve alternatif sürdürülebilir turizm için  dalaman’da tanıtım amaçlı karia kamp ekinliği  tertipledi.

Kamp etkinliği içerisinde ilkyadım dersleri, kamp ateşi başında sohbet ve müzik, iki gün gece sineması, doğa yürüyüşü atölyelerimiz vardı.

Tanıtım amaçlı Sosyal sorumluluk;  Karia kamp projemizi Dalaman Kaymakamlığına ve Dalaman Belediye Başkanlığına anlattığımızda olumlu karşıladılar ve bize sahip çıktılar. Etkinliğimizin her aşamasında kendilerinin  bize sundukları hizmetlerin güvenini tüm misafirlerimiz yaşadı. Özellikle doğa sever üniversite öğrencilerimiz kanalı ile tanıtım daha değer kazanacağını tahmin ediyoruz. Egenin misafirperverliği ile  İlçemizi ziyaret eden bu misafirlerimizi ağırladık ve mutlu olarak  vedalaştık.

13 – 19 Kasım Kariayolu bisiklet turu  ve kamp etkinliğinde tekrar buluşacağız.

Dalaman doğa Yürüyüşü grubu kurucusu Yılmaz Akkuş hamam koyundan Lydai antik kentine olan kısımda  yol gösterdi. Gelecekte dalaman doğa yürüyüşü grubu misafirlerimize büyük katkı sağlayacaktır.

   Fethiye müze Müdürlüğünden gelen Arkeolog Aslı Aslan antik kentin tarihçesini anlattı. Bilimsel olarak kentin tarihçesini öğrenmek ziyaretçilerimizi de mutlu etti. Bu projemize emeği geçen arkadaşlarımızı yardımlarından ötürü kutluyorum” dedi.

Sarsaladaki kampımıza ev sahipliği yapan, misafirlerimizin tüm ihtiyaçlarını temin etmelerini sağlayan,  Dalaman Belediyesi ve çalışanları ve bizleri yürüyüş için sarsala koyundan Hamam koyuna kadar denizden ulaşımımızı sağlayan Dalaman Belediyesi Başkanlığına çok teşekkür ederiz.

Bizleri atölye çalışmalarından yalnız bırakmayan AKUT fethiye temsilciliği dağ tırmanış  ve ilk yardım eğitimi konusunda bilgilendirme yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir