Karia Derneği olarak bisiklet etkinliklerimiz festival ve bisiklet Turu olarak ikiye ayrılıyor. Kamplı 4 gün üzerinde uzun tur bisikletçiliğini teşvik etmek için düzenlediğimiz etkinliğimiz Bisiklet Turu olmaktadır. Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz “2. Karia Bisiklet Turu” mevsim ve coğrafya olarak katılımcılarımızın doğayı birebir yaşayacakları bir etkinlik olacaktır.

Çalışma ortaklarımızla yaptığımız görüşmelerde tarih aralığımız. 17 -23 ekim olarak kararlaştırılmıştır.
Bisikletçi pedaldaşlarımızın; Belki kullanırım diye aldığınız bisiklet heybesi, çadır ve diğer kamp malzemelerinizi haydi bu turda kullanın. ve sonrasında daha yurt içi ve yurt dışı biisklet turları hayalinizi gerçekleştirin. Buyrun; sizi Göcek, Dalaman sarsala, Sargerme, Dalyan, köyceğiz, Ula Geyik Kanyonu ve Akyaka’ya pedal çevirmeye davet ediyoruz.
Arkadaşlar “karia bisiklet turu” ile bir geleneği yıkmak istiyor zaten kullanmasak ta elimizde olan heybe, çadır ve mat gibi eşyalarımızı kullanabileceğimiz bir farkındalık turu olsun istiyoruz. Bizler örnek olacağız çünki çok emek verdik bisiklete. şimdide uzak yol hayali kurmayı öğretelim. ne dersiniz. günlük 30-36 km. çok rahat pedallarız ki hepsi rampa değil. el ele vereceğiz Türkiyede artık diğer isteyen fakat bir türlü yola çıkamayan dostlarımıza cesaret vereceğiz. Haydiiiiiiiii
Karia coğrafyasının ve kalynda’nın tanıtımı amacı ile;

17 Ekim 2018 Fethiye göcek D-Marinden başlayan,
18 Ekim 2018 Dalaman Sarsala, https://goo.gl/5XL2JW
19 Ekim 2018 Ortaca Fevziye Kükürt (Eğer sarıgerme inşaat biterse sarıgerme) (https://goo.gl/DfvvXY)
20 Ekim 2018 Dalyan (https://goo.gl/tmFMqx)
21 Ekim 2018 Köyceğiz (Kaptan Dinlenme Tesisleri)
(https://goo.gl/KyDPhK)
22 Ekim 2018 Ula (Geyik kanyonu)
( https://goo.gl/PDJfpx)
23 Êkim 2018 Akyaka’ da
(https://goo.gl/HqfLtr)
çadır konaklamalı (isteyen otel’de kalabilir) olarak 17-23 Ekim tarihleri arasında “ 2. Karia Bisiklet Turu“ etkinliği düzenlenecektir.

Tarihi karia coğrafyası ve kalynda’nın bulunduğu coğrafyada toplamda 200 Km’lik rotayı günlük ortalama 30-36 km pedallayarak 6 farklı noktada konaklayacağımız bisiklet turu yapacağız. Önce belirtelim “BU BİR BİSİKLET FESTİVALİ DEĞİLDİR” Etkinliğimiz sosyal sorumluluk projesidir. Her bisikletçinin hayali olan uzun tura çıkmanın denemesi olacaktır. Tüm kamp, yol, gıda ve su malzemenizi çantanızda taşıyacaksınız. Kamp yerlerimizde yemeğinizi kendiniz yapacak ve komşu çadırlarınızla paylaşacaksınız. İsterseniz en lüks restaurantta yiyin sizin tercihinizdir.Araç yardımı Yok. Ama Şimdiye kadar belediyeler araç tahsis ettiler eğer bir aksilik olurda araç gelmez ise eşyalarınızı taşımalısınız. Artçılarımız yanınızda olacak. Gıda ve su Alışverişleriniz için şehir merkezlerinden geçilecektir.
Bisikletçi bulunduğu merkezde transit geçen değil farkındalık yaratmak için ilçe merkezlerimizde kısa süreli dolaşırken imrenilerek izlenecektir.
Forma verilmeyecektir. Hiç bir gıda ve içecek verilmeyecektir.Güvenlik Jandarma ve polisimiz tarafından, sağlık hizmeti de gönüllü doktorlarımız, sağlık çalışanlarımız ve 112 acil tarafından sağlanacaktır.
İsteğimiz sizleri sakin doğanın içerisinde dinlenmenizi sağlayabilmek.
Katılım ücreti alınmayacak misafirlerimiz:
– Şehit yakınları; Gaziler ve yakınları
– Öğrenciler (25 yaş sınırı vardır)
-75 yaş üstü misafirlerimiz
– Özür sizsiniz katılımcıları

2. Karia Bisiklet Turu katılım ücreti 40 liradır.
Katılımcı Sayısı 100 Kişidir.

olursa kamp ücretleri,kanal giriş ücretleri(5), Sarsala giriş ücreti(5), Sultaniye kaplıca giriş ücreti(4) size aittir. olmaz ise ödemezsiniz.
Uzaklarda hayali olan, bisikletini ve çantasını alsın. Katılsın bize.
Bisiklet binmeyen karavancılar, motorsikletliler, vosvos gibi kısacası doğa aşığı misafirlerimiz kamp alanlarımızda etkinlik boyunca kamp kurabilirler. Amaç farklı grupları biraraya getirmek dostlukları geliştirmektir.

Öncümüz yok. İsteyen istediği hızda gidebilir. Artçımız olacak.
Forma vermiyoruz, su vermiyoruz, öğle yemeği vermiyoruz. ama zamanı, mekanı, sohbeti ve huzur paylaşmayı vaat ediyoruz
Tüm Bunları okuduktan sonra sorumluluk katılımcımıza aittir.
Bisiklet binmeyen karavancılar, motorsikletliler, vosvos gibi kısacası doğa aşığı misafirlerimiz kamp alanlarımızda etkinlik boyunca kamp kurabilirler. Amaç farklı grupları biraraya getirmek dostlukları geliştirmektir.
Turcuların uyguladığı gibi 2 gün çadır 3. gün otel, pansiyon da kalabilirsiniz. Tüm Tur boyunca mümkün olan yerlerde otel ve pansiyon tercih edebilirsiniz. bazı kamp noktalarında otel mümkün değil. Akşam şehre döner otel de kalır sabah bize katılırsınız. otel olmayan kamp yerleri; sarsala, Geyik kanyonu’dur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir