Karia’dan Likya’ya Dönüyor pedallar patara alınca rotasında bir ilki gerçekleştirdi. 4 gün 225 km ve 3380 mt tırmanış. Katılımcılarımız zorlu bir ilk olan bu mükemmel turu başarı İle tamamlamışlardır. Tarihi bir rotada bir ilki başarmak gururunu tüm bisikletliler yaşamalıdırlar.

Karia derneği,Muğla Valiliğinin 48-016-149 kütük numarası ile 16.06.2017 tarihinde kurulmuştur.Tarihi karia medeniyetinin sahip olduğu antik kentleri, karia yolunu ayrıca az bilinen Kalynda, Krya, Lissa, Arymaxa, Ula geyik kanyonu ve Lydai antik kentlerinin tanıtımının yapılması ve alternatif sürdürülebilir turizme katkı yapmak için etkinlikler düzenlemek, sosyal sorumluluk projeleri üretmek amacı ile kurulmuştur.  Amacımız farkındalık yaratmaktır. Bu amaçla Yılın ilk uzun tur Bisiklet etkinliğine “Karia’dan Likya’ya Dönüyor Pedallar” Bisiklet turu ile başladık.
Bakraç beach Çalış Plajı

 

Naturel Paradise Saklıkent
Turu katılımcılarımızla değerlendirdiğimiz zaman tırmanışı, inişi, zorluk derecesi, zemin mücadelesi olarak adrenalini yüksek, zorlu ama bir o kadar da zevkli bir tur olduğuna karar verdik.

Patara Green Park

 

Alınca kamp alanı
Bir ilk olan Patara-Alınca parkuru zorluk derecesi 9, Alınca-Karaağaç-Ölüdeniz-Kayaköy- Benlik-Aksazlar parkuru ise zorluk derecesi 7 olduğu ve kesinlikle MTB Turu olduğu sonucuna vardık. 4 gün süren etkinlikte Toplam 225 km yol 3.380 metre tırmanış gerçekleştirildi.

Likya yolu
Katılımcılarımıza çok çok teşekkür ederim. Onlar bir tarih yazdılar. Tandem, yol ve Mtb bisikletler ile bunu başardılar. Her güzelliğe zorluklar yaşanarak, emek sarf edilerek ulaşıldığını mükemmel kamp noktalarımızın manzarasını gördüklerinde bire bir şahit oldular.
Her bisikletçi bu Turu tamamlamalıdır. Bu bir aşama kaydetmedir.
Tüm tanıtım etkinliklerimiz turizm sezonunu uzatmak için mücadele etmektedir.
Karia derneği  coğrafyamızda . yapılan turizm yatırımı sadece yazın deniz, güneş, kum, olarak yerli ve yabancı turistlere hizmet vermesi düşünülmüştür. Yazın normal mevsim şartlarında herkes ziyaretçi olarak geliyor bölgemize. Ama yılın 6 ayı çalışan sektör diğer 6 ay atıl vaziyette bekliyor. Hepimiz projeler üretiyoruz ama cesaret edip gerçekleştirme denemelerimiz çok yavaş ilerliyor.
Bilmeliyiz ki mevsim şartları değişti kışın bile güneş etkisini hissettiriyor ve denize girilebiliyor.
Bir STK olarak karia derneği bir nebze olarak örnek olsun diye bu bahar mevsiminde etkinlikler yapmaktadır. Denizde bir damla olsa bile gelecekte herkes yapmaya cesaret edebilecektir.
Her türlü ihtiyaçları kendileri tarafından karşılanan bisiklet turu etkinliğimize yurdumuzun değişik yerlerinden Yaklaşık 70 kişi katılım gösterdi.
Coğrafyamızın nadide tarihi yerlerinden olan Likya yolunda bisikletliler pedal çevrdikleri için çok mutlu oldular. Bize destek olan Fethiye, Seydikemer ve kaş kaymakamlıkları ve belediye Başkanlıklarına, Fethiye ve seydikemer emniyet müdürlüklerine. güvenliğimizi gece-gündüz sağlayan fethiye, seydikemer ve kaş jandarma komutanlıklarına çok teşekkür ediyoruz.
Saklıkent naturel paradise işletmeci ailemiz.
Destek olan kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkürler

 

 

 

Güneşin Denize Battığı coğrafya kamp alanımız alınca

Karşısı Babadağ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir