Karia Derneği 7 Ekim 2018 tarihinde karia medeniyetinin kalynda, krya ve lissai antik kentlerinin coğrafyasında düzenlendi. “Koş yada pedalla” sloganı ile 24 K – 50 K ve 85 K olarak projelendirdi.
Etkileyici tarihi dokusu ve büyüleyici doğal güzelliği ile Tarihi Karia medeniyetini KariaUltra ile tüm ülkemize ve Dünyaya tanıtmak istiyoruz.

Göcekten start alan kariaUltra’nın parkuru ise Göcek, Ayten koyu, osmanağa koyunu takip ederek patikalardan Dalaman ilçemizde bulunan antik kentlerimiz kalynda ve Krya’ya ulaştı. Kocalge bulunan Lissai antik kentinin üst kısımlarında ise tamamlandı. Bu yıl 24 K olarak gerçekleştirdiğimiz “KARİAULTRA”’ da erkeklerde birinciliği Alper Mertoğlu, ikinciliği Abdulkadir Tikici, üçüncülüğü Can Artam ve Bayanlarda ise birinciliği Cevriye Tunç Oturmaz kazandı. Sporcularımıza derneğimizin hediyesi olan madalya ve plaketleri takdim edildi.

Karia derneği Başkanı Turan Bulut hem coğrafyamızı hem de karia medeniyetini tanıtmak amacı ile gerçekleştirdiğimiz KARİAULTRA amacına ulaşmıştır. Gelecek yılarda da aynı ve ekleyeceğimiz diğer parkurlarla devam edecektir. Karia coğrafyasında yapılan turizm yatırımı sadece yazın deniz, güneş, kum, olarak yerli ve yabancı turistlere hizmet vermesi düşünülmüştür. Yazın normal mevsim şartlarında herkes ziyaretçi olarak geliyor bölgemize. Ama yılın 6 ayı çalışan sektör diğer 6 ay atıl vaziyette bekliyor. Hepimiz projeler üretiyoruz ama cesaret edip gerçekleştirme denemelerimiz çok yavaş ilerliyor.
Bilmeliyiz ki mevsim şartları değişti kışın bile güneş etkisini hissettiriyor ve denize girilebiliyor.
Bir STK olarak karia derneği bir nebze olarak örnek olsun diye alternatif turizm katkıda bulunmak için sürdürülebilir etkinlikler yapmaktadır. Denizde bir damla olsa bile gelecekte herkes yapmaya cesaret edebilecektir.
Tüm tanıtım etkinliklerimiz de turizm sezonunu uzatmak için mücadele vermekteyiz.
KariaUltra etkinliğimize katılan sporcularımıza, ulaşımımızı sağlayan Dalaman Belediye Başkanı Sayın Muhammet Şaşmaz’a çok teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir